![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5213684
*
nr 521 3684
Spegel
nutida, höjd: 53
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 16:14:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 15:36:33
1
250 kr
26/4 18:41:55
2
150 kr
27/4 11:38:05
3
300 kr
27/4 20:58:37
4
600 kr
28/4 13:55:54
3
400 kr
28/4 13:57:05
3
500 kr
28/4 13:58:19
3
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 521 3684
Spegel
nutida, höjd: 53
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 15:36:33 | 1 | 250 kr |
26/4 18:41:55 | 2 | 150 kr |
27/4 11:38:05 | 3 | 300 kr |
27/4 20:58:37 | 4 | 600 kr |
28/4 13:55:54 | 3 | 400 kr |
28/4 13:57:05 | 3 | 500 kr |
28/4 13:58:19 | 3 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53